Hoiutited ning nendega kaasnevad mured ja rõõmud :)

Vahepeal midagi erilist juhtunud ei ole, kuid samas ka on, meile tulid hoiutited! Algul pidid nad emmega tulema, kuna nad on vaid kusagil kuu vanused, kuid läks nii, et ema ei saadud kätte ning kuna neil oli herpesviirus, siis seetõttu oli neil juba väga tugev silmapõletik ja ei olnud enam aega jokutada.

Kui tited laupäeva õhtul meile jõudsin oli vaatepilt päris õudne, eriti kahel tegelasel. Kiisupoeg kes sai nimeks Illu, tema silmad olid mõlemad paksult kuivanud mädaga kaetud ning kiisupoeg Jackil oli õnneks vaid parem silm samamoodi paksult mädaga kaetud. Kolmandal tegelasel oli vasak silm õrnalt mäda täis ja neljandal olid silmad kohe täitsa ilusad teistega võrreldes.

Peale kahte tundi kestnud leotamist ja jändamist oli meil neli silmapaari ning neist töötavaid silmi kahjuks vaid kuus. Illu üks silm ongi nii kahjustada saanud, et ta sealt kahjuks pime aga sellest pole hullu tema jaoks midagi. Ta on sihuke pisike aktiivne ja hulljulge tegelane, et tema vist ei märkagi oma ühe silmanägemise mitte eksisteerimist. Jackil oli lihtsalt nii üles paistetanud, et silma polnud ja kõik oli punane ning jube-jube. Õnneks aga on Jackil seal ikka silm 🙂 Vaikselt aina rohkem näitab ennast, antibiotsid ja muu ravi on oma hea töö teinud!

Tänaseks on nad meie peres elanud imelised viis päeva ja ühe õhtu-öö ning kohanenud on täitsa kenasti ja tervenenud veelgi paremini! Tegemist on nendega omajagu, kuna nad vajavad vähemalt neli korda päevas silmade puhastust-rohtu ja kaks korda antibiootikume. Esimesed päevad vajasid nad veel vaseliiniõli ja kaks päeva pidevat jälgimist, seda siis seetõttu, et said ussirohtu. Ahjaa ning esimesed päevad puhastasime silmi neil kuus korda ning kuna mu kallima hommikusse vahetusse on kell viis minek, siis pidime kell neli ärkame, oii see oli mõnus! Magama saime loomulikult alles kaheteist-ühe aeg…

Ravimite manustamine on meil omamoodi trall, esiteks peame tegelase mähkima rätikusse ja siis üks hoiab ning teine puhastab ning paneb rohu, antibiotsi jaoks peame koos suu lahti saama, antibiotsi kurku pistma ja süstlast vett peale andma. Nad hammustavad kusjuures mega valusasti 😀 Isegi meie suurtel tegelastel pole selliseid kihvasi või noh kui on, siis hoiavad nad neid salajas ja ei pure meid. Seegi asi, eriti Iirise puhul kes on meil ju üsna kummaline tegelinski.

Igatahes ma olen hullult kiindunud ikka neisse pisikestesse tegelastesse. Peaaegu iga hommik vean neid kallimale kaissu ka, minu pläma peale ta väga ärgata ei taha aga miskipärast beebsu karjaga saan ta alati ülesse 🙂 Thanks cats! Ma esimesed päevad istusin põhimõtteliselt päev otsa jutti köögis, kuna tahtsin, et nad joosta saaksid puurist väljas ja neid oli vaja valvata loomulikult, hiljem sain targemaks (ning esimesest kiindumusest üle) ja barrikaadisin kõik ohtlikud kohad ning jätsin nad omaette tuiiama. Õnneks seal neil seal päris ohutu, nad nii pisid, et ei oska kusagile ronida ka veel, so all good.

Ma vist olen hullult hüpersuper rõõmus ka tänu kassipoegadele, kallim ka algul ei mõistnud miks ma järsku nii rõõmus olen 😀

Kui nad üks hetk piisavalt suured on, mis juhtub vist juba kuu pärast, siis ma ei kujuta ette kuidas ma nad kodudesse peaksin saatma. Minu pisid ju 😦 Eks ma hakkan neile neid kodusi ekstra hoolikalt valima ja iga kandidaat neid endaga viia ei saa. Ma juba praegu tunnen neist igaühte nii hästi, et oeh-oeh-oeh…

kiisud

Pisi kes meil algul isegi süüa-juua ei osanud ja sai lutitamist pudelist, vot tema on üks hullult kangekaelne tegelane. Endiselt lihtsalt uriseb ja õhiseb lampi meie peale, kui tuju on 😀 Ta on kusjuures pesakonna kõige pehmem kiisu, lihtsalt nagu pilvetupsukene, im so in love!

Totu on selline väike totukene 🙂 Käib tuiiab ringi ja on niisama mõnus.

Jack on väike paksmagu, ta istub ka nagu paras tünn 😀 Vahepeal kõtu nii täis, et ei jõua joostagi.

Ja siis on meil ILLU, oeh ta on nii imelise iseloomuga pisike. Lihtsalt võrratu pisike, kui ta jõudis oma täisnull silmanägemisega vot juba siis tuiias ringi ja mängis, ise oli pime ja mäda täis. Ta on hästi julge ja ei võõrasta mitte kedagi ega midagi. Jälitab meid koguaeg ja ronib varvaste otsas ning on üldse üks imeline nummipallikene!

I LOVE THEM SO MUCH!!!

aaaaaaaa.gif

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s