Minu pisike taimekasvandus

Ma siin eelmise nädala lõpul otsustasin, et sel aastal hakkame me rõduaednikeks. Käisime laupäeval poes ära ja ostsime 20l mulda ning hunniku seemneid, põhiliselt salatite omad aga ka muud tulevast nn söögikraami. Lilleseemneid seekord ei tulnud poest meiega kaasa aga ka see on plaanis.

Me istutasime laupäeval seemned mulda ja juba eile oli salati sortidel need pisikesed nupukesed väljas ja nii lahe on neid vaadata! Ma päevas ikka kuskil kümme korda käin ja piilun neid. Tänaseks olid kuuel karbil nad nii suured, et meisterdasin kõrredest nn tokid, et kilet tõsta, kuna nad olid vastu kile juba kasvanud. Ma kusjuures hullult kartsin, et äkki nad ei lähegi kasvama, kuna me potitasime neid üsna oma taju järgi. Praegu, kui köögi aknalaual pesitsevaid piilusin siis sibula ja murulaugu pisikesi nupukesi on ka paista 🙂 Nii kihvt lihtsalt! Täitsa hull värk, kui õnnelikuks sellised pisikesed asjad teha võivad.

Kusjuures mul mõlgub siiamaani küsimus, et kas need seemned peab mulla alla ajama või ei pea? Mõned ütlevad, et kui on tillukesed seemned siis ei pea aga samas ma ajasin täna kahel salati istikul neid mulla alla, kuna nendel veel polnudki nupud kasvama hakanud ega midagi, ehk sellest ma peaksin järeldama, et vast ikka peab 😀 Edaspidi olen targem ja pean meeles, et seemned peab mulla alla pistma. Tundub üsnagi loogiline 😀

image

image

image

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s